Велюр вважається одним з найбільш затребуваних видів тканини. Він є одним з найбільш міцних оббивних матеріалів і широко поширений у всьому світі. Ця тканина добре пропускає повітря, здатна адаптуватися до змін температури і вологості, а також не вбирає воду і бруд.
Забезпечивши належний догляд цього виду тканини, можна сміливо розраховувати на те, що він збереже свою привабливість і бархатистість протягом довгих років. В такому випадку виникає питання: як почистити велюровий диван в домашніх умовах? Про це ми поговоримо в нашій статті.
Велюр володіє м'яким ворсом і на дотик нагадує оксамит. Тканина відрізняється своєю практичністю, щільністю, міцністю, а також вона не мнеться. Велюр має привабливий зовнішній вигляд і виглядає досить дорого, тому його відносять до тканин преміум-класу.
Існує два види цієї тканини:
Часто велюр порівнюють з оксамитом. У перекладі з французької оксамит так і називається "velours". Ці матеріали мають якусь схожість. Вони м'які, мають зігріваючий ефект і оснащені ворсистою поверхнею. Але розрізнити їх можна. Оксамит в порівнянні з велюром, особливо сучасним, витирається і витягується, тому носити його потрібно дуже дбайливо. У велюру таких проблем немає.
Вперше велюр почали виробляти на Сході. Спочатку це було шовкове полотно, яке мало ворс з того ж шовку. У ті часи в велюр могли вплітати золоті і срібні нитки, а також прикрашати його тасьмою. За рахунок схожості з оксамитом ця тканина вважалася більш дешевим його варіантом. Але спорідненість з шовком виділяла її на тлі інших витончених і дорогих тканин.
Велюр вигідно відрізнявся від оксамиту технологією його виготовлення. За рахунок того, що ворс на оксамитовому полотні розрізали, а не начісували, як на велюровому, він швидше сипався, адже розрізані ворсинки, неміцною прикріплялися до основи.
Після Сходу цей вид тканини почав широко розповсюджуватися по Європі, а потім і по країнах СНД. Тільки знатні городяни могли собі дозволити придбати за високу ціну розкішні вбрання, які виготовлялися з оксамиту і велюру з натурального шовку. Якщо придивитися до картин художників в ті часи, то можна побачити наскільки статусною і популярною вважалася ця тканина. Побачивши зображену даму в шикарній сукні, можна без сумнівів сказати, що вона собі не відмовляє в дорогих задоволеннях і любить відвідувати світські раути.
Попит на цю тканину ставав все більше і більше, що призвело до створення більш дешевих варіантів, виготовлених з бавовняної і вовняної тканин. Саме вони стали виступати в якості оббивного матеріалу для різних меблів - диванів, крісел, стільців.
До велюру приємно торкатися за рахунок його двосторонньої поверхні, одна сторона якої гладка, а друга є бархатистою. Ця тканина зігріє в холодну погоду і готова витримати механічний вплив високого ступеня грубості.
Такий матеріал добре фарбується, тому він володіє великою різноманітністю різних відтінків. Міцність і ніжність - ці два слова в ідеалі описують велюр.
До позитивних якостей:
Недоліками можна назвати:
Чистка дивана з велюру цілком можлива в домашніх умовах. Відмити такий виріб під силу, але краще намагатися запобігати появі плям.
Тепер Ви знаєте в чому полягає чистка велюрового дивана. Якщо Ви бажаєте придбати якісні меблі і через пошук відповідного варіанту вже втратили сон, то не варто мучити себе. Кращі м'які меблі чекають Вас на dev.dommino.ua.
Коментарі 0
Ви повинні увійти, щоб залишити коментар.
натисніть тут щоб увійти