Створити затишну і по-справжньому унікальну атмосферу в домі можна не тільки за допомогою меблів, а й декоративних деталей. Різні вироби для декорування доступні в будь-яких дизайнерських магазинах, тому в оформленні кімнат можна дати волю фантазії. Але навіщо бігати по магазинах, коли можна створити унікальний виріб своїми руками, використовуючи наші схеми? Зв'язані гачком або спицями наволочки для подушок здатні прикрасити інтер'єр вітальні, спальні або дитячої.
Подушки є такими виробами, які з легкістю додадуть затишку кімнаті. Різні варіанти таких виробів допоможуть доповнити дизайн інтер'єру і створити унікальний стиль. Перші прототипи цих виробів з'явилися ще з часів Давнього Єгипту і не залишають наші будинки до цього часу. Квадратні і прямокутні подушки, а також валики - це найпопулярніші форми, які найчастіше використовуються в інтер'єрах кімнат.
Такі декоративні вироби володіють декількома функціями:
Будь-яка подушка, на яку не глянь, навіває стан спокою і відпочинку. Вона ніби сама просить, щоб на ній прилягли. Наявність цих виробів в будинку говорить про те, що господарі є цінителями затишку і люблять оточувати себе комфортом.
Побачивши різноманітність варіантів, важко зупинитися на якомусь одному. Такі предмети можуть бути виготовлені в різних техніках. Одними з найпопулярніших є в'язані.
Наповнення подушок теж може бути різним. Існує два види: натуральні (пір'я і пух, овеча шерсть, гречане лушпиння та інші) і штучні (силікон, холлофайбер, поролон, синтепон і інші).
Ті, хто любить використовувати подушки в якості предмета, що забезпечує додатковий комфорт, напевно оцінили їх властивості. Адже такий виріб можна покласти під ноги, голову або поперек.
Також за допомогою подушок можна додати колірних акцентів або створити колірну гармонію за допомогою нейтральних відтінків.
В'язання гачком наволочок для диванних подушок може відбуватися різними способами. Для початку ми Вам розповімо як створити найпопулярніший візерунок під назвою бабусин квадрат. Його використовують для виготовлення таких виробів, як наволочка для подушки, плед або скатертину. За допомогою бабусиного квадрата можна також створити різні варіанти одягу - від светра до головного убору.
Зв'язати чохол, використовуючи бабусин квадрат, не складе великих труднощів. З ним зможуть впоратись навіть ті, хто з в'язанням стикаються вперше. Головне - це побороти страх і запастися терпінням.
Для створення такого візерунка Вам знадобиться:
Беремо нитку в ліву руку і обмотуємо її навколо пальця. Гачок беремо в праву руку. Якщо Ви лівша, то робіть все навпаки. В утворену біля Вашого пальця петлю втягає гачок. Потім гачком підчіплюємо нитка, яка йде до мотка пряжі. Ця нитка називається робочою. Простягаємо її крізь петлю біля пальця і знімаємо з нього. Після чого тягнемо за коротку частину нитки і затягуємо зашморг. Тягнути сильно не потрібно, гачок повинен вільно пересуватися в вийшла петлі.
Перейдемо до створення ланцюжка з повітряних петель. Захоплюємо робочу нитку і протягуємо її крізь готову петлю, яка розташована на гачку. Новоутворена петля називається повітряної. Для створення ланцюжка повторюємо ті ж дії. Нам потрібно виготовити ланцюжок з чотирьох таких петель.
Щоб замкнути в'язання в коло, чіпляємо робочу нитку, вдев гачок в початкову петлю, і простягаємо її крізь початкову петлю і петлю на гачку. Це називається з'єднувальний стовпчик. Робимо дві повітряні петлі підйому і два стовпчики з одним накидом в центрі кола. Далі знову проробляємо дві повітряні петлі і три стовпчики з одним накидом в центрі кола. Після чого два рази чергуємо дві повітряні петлі з трьома стовпчиками з одним накидом.
Робимо одну повітряну петлю, а потім втягає гачок в петлю, розташовану над першим стовпчиком цього ряду. Беремо робочу нитку і підчіплюємо її. Робимо стовпчик без накиду і пров'язуємо дві повітряні петлі підйому, які утворюють арку. У цю арку пров'язуємо два стовпчики з одним накидом. Повітряні петлі попереднього ряду утворюють ще одну арку, в яку ми пров'язуємо три стовпчики з одним накидом. Туди ж пров'язуємо дві повітряні петлі і три стовпчики з одним накидом. Продовжуємо в'язати поки не утвориться остання арка. Після цього пров'язуємо три стовпчики з одним накидом і повітряну петлю. Протягуємо гачком петлю, розташовану над першим стовпчиком ряду. Маємо в своєму розпорядженні робочу нитку на лицьовій стороні і робимо стовпчик без накиду. Третій і четвертий ряди пров'язуємо чергуючи три стовпчики з одним накидом і дві повітряні петлі. Арки, які утворилися на гранях квадрата заповнюємо трьома стовпчиками з одним накидом. В'яжемо квадрат до потрібного розміру, відрізаємо і ховаємо нитку.
На зворотному боці наволочки можна пов'язати такий же квадрат або зв'язати цілісне полотно з стовпчиків без накиду. З'єднуємо гачком дві частини майбутньої наволочки з трьох сторін. Краї можна оформити будь-яким способом: пров'язати стовпчиками без накиду або облямівкою.
Розміри майбутнього чохла 40х40 сантиметрів. Для його виготовлення знадобиться:
В'яжемо одну лицьову петлю за передню стінку петлі, одну лицьову за задню і потім знову за передню. Складав нитка альпака два рази і набираємо 78 п. На спиці в 4 мм. В'яжемо хустковою в'язкою вісім рядів. Далі переходимо на спиці в 5 мм і в'яжемо мохеровою пряжею 3 п. В одну петлю до кінця ряду. Всього 230 п. В'яжемо лицьовою гладдю поки виріб не стане 6 см у висоту. У виворітному ряді в'яжемо по 3 п. До кінця ряду - 78 п. Знову переходимо на нитку альпака і спиці 4 мм і пров'язуємо 8 рядів хусткової в'язкою. Повторити п'ять разів і в'язати хусткової в'язкою на висоту 40 см. Закрити петлі і скласти чохол навпіл. Зшити бічні сторони ниткою альпака, надіти чохол на подушку і зашити останню сторону.
Подушки з в'язаними чохлами розташовують на м'які меблі для їх прикраси. А ось де знайти гідны м'які меблі? Ви можете подивитися на dev.dommino.ua . Там Ви знайдете широкий асортимент товарів за доступну ціну.
Коментарі 0
Ви повинні увійти, щоб залишити коментар.
натисніть тут щоб увійти