Від того, який наповнювач має диван, залежить комфортність і тривалість використання, а також експлуатаційні характеристики меблів. Наповнювачі розрізняють по жорсткості і відповідно до цього критерію і проводиться вибір. Варто зазначити, що вибір меблів також варто робити в залежності від їх призначення. Адже диван, який буде призначатися для нічного відпочинку повинен мати інші характеристики в порівнянні з тим, на якому передбачається тільки сидіти.
Найчастіше вибирають такі наповнювачі, як:
У цій статті ми розглянемо найпопулярніші види наповнювачів і дізнаємося яка набивка для дивана краще.
Така начинка для меблів користується великою популярністю вже протягом багатьох років. Використовуючи її, можна бути впевненим, що меблі буде забезпечувати відчуттям справжньої зручності і комфорту. А все тому, що пружини сприяють правильному розподілу ваги людини як в сидячому положенні, так і лежачи. Найчастіше їх встановлюють в сидіння і спинку м'яких меблів.
Пружинні блоки бувають декількох типів:
Боннель вперше з'явився дуже давно, тому на сьогоднішній день його приписують до застарілих екземплярів. Він має в своєму складі пружини, які з'єднуються між собою безперервним способом. Такий тип не може підлаштовуватися під навантаження, яку вони надають на диван, так як при чиненні тиску на одну пружину, згинатися починають всі довколишні.
Кожна пружина залежить один від одного, тому боннель не може точно підлаштовуватися під тіло. З цієї причини такий тип не може забезпечити повноцінний комфорт під час експлуатації меблів. Пружини з'єднуються спіральним дротом зі сталі і кріпляться на дерев'яний каркас. Зовні Боннель обшивають спеціальним м'яким матеріалом. Це може бути повсть або пінополіуретан. Якісний диван повинен мати такий прошарок як над пружинами, так і під ними. Щоб зробити виріб дешевше, дерев'яний каркас заміщають ДСП, а в якості підкладки використовують шар поролону. Такий виріб не прослужать більше року.
Змійка відрізняється тим, що пружини проходять горизонтально. Вони нагадують за своєю формою повзе змію, звідки і отримали свою назву.
Незалежні пружини - це дітище сучасних технологій. Цей блок має пружинами, кожна з яких захована в тканинний чохол, виготовлений з щільного матеріалу. Оскільки пружини не залежать один від одного, вони можуть підлаштовуватися під навантаження. Матрац може відмінно повторювати контури тіла людини, що робить можливим забезпечення правильного положення хребта.Диван з такими пружинами буде забезпечувати високий рівень комфорту в незалежності від того, в якому становищі знаходиться людина. Якісний виріб має високу ціну, але прослужить воно тривалий час.
До плюсів пружинного блоку можна віднести:
До мінусів приписують:
Пружинний блок частіше використовують для ліжок-трансформерів, які забезпечують додаткове спальне місце.
ППУ - це ще одне назва пінополіуретану, втім, як і поролон. Цей матеріал народжується на світ завдяки змішуванню синтетичних полімерів. Технологія виробництва може бути різною, що дозволяє створювати наповнювач різної щільності. Саме від щільності залежить якість матеріалу. Вона повинна бути не нижче 30 кг / м3. Чим вище щільність, тим якісніше є наповнювач.
Пінополіуретан повністю безпечний для здоров'я і є екологічно чистим матеріалом. Також, він відрізняється своєю пружністю, довговічністю і хорошим балансом між жорсткістю і м'якістю меблів.
Для спинки, сидіння і підлокітників застосовують ППУ, має різну густину. Технологія отримання такого наповнювача значно простіше, ніж блок пружин, тому і ціна його не така висока. Проте, рівень комфорту нічим не відрізняється.
Існує думка, що не можна використовувати поролон в дивані, а краще застосовувати пінополіуретан. Але мало хто знає, що поролон - це ще одна назва пінополіуретану. Виникнення подібної плутанини не дивно, адже матеріал сам по собі відрізняться. Він може бути м'яким і тонким - таким ми уявляємо собі поролон. Або ж товстим і жорстким, яким прийнято вважати ППУ. Все залежить від рівня щільності вироби.
ППУ може бути двох видів: блоковий і литий. Блоковий має форму прямокутника великих розмірів. Меблева фабрика набуває у постачальників листи пінополіуретану і вирізає з них наповнювач потрібної форми і товщини. В результаті виходить спинка або сидіння, що складаються з склеєних блоків різної щільності.
Литий ППУ виготовляють на меблевій фабриці. Матеріал по консистенції в первісному вигляді нагадує сметану. Їм заповнюють заготовку потрібної форми і розміру. Під високим тиском матеріал починає тверднути. У підсумку ми отримуємо наповнювач, ідеально відповідний форму потрібної деталі.У такого виду є один недолік. Поверхня блоку покривається "кіркою", яка погано пропускає повітря. За допомогою литого ППУ виготовляють вироби незвичайних форм. Це має своє відображення на ціні меблів.
До плюсів такого наповнювача відносять:
До мінусів можна віднести той факт, що дешевий ППУ швидко просяде в місцях найбільших навантажень, що зовні буде виглядати, як вм'ятини на дивані. Крім того, виріб поганої якості має низькими експлуатаційними характеристиками.
Цей матеріал користується великою популярністю. Синтепон часто застосовують як наповнювач для меблів і диванних подушок. Дивани, що відносяться до бюджетної категорії, швидше за все будуть мати саме таким наповнювачем. Він робить меблі м'якої, але в той же час пружною. Відрізняється своєю екологічністю і гігроскопічністю. Ще одні плюсом є те, що в синтепоні не утворюється грибок.
Головним недоліком цього матеріалу вважається його недовговічність. Тривале та інтенсивне використання меблів з таким наповнювачем призведе до втрати його властивостей і нездатності відновити форму. В результаті на поверхні дивна утворюються вм'ятини і нерівності. Кращим варіантом вважається застосування синтепону в комбінації з іншими наповнювачами.
Плюсами вироби є:
Мінусами вважають:
Холлофайбер - це більш вдосконалений варіант синтепону. Відрізняються вони тим, що синтепон має прямі волокна, а холлофайбер - кручені. Зовні він має вигляд пухнастих кульок, які виготовляють з поліефірних спіральних волокон. Матеріал відрізняється своєю м'якістю і затишність. Цей наповнювач не з найдешевших, так як його вважають одним з найбільш якісних сучасних меблевих наповнювачів. Через своїх характеристик цей матеріал дозволено використовувати для дитячих меблів.
До його плюсів відносять:
Істотних недоліків, крім ціни, не було знайдено.
Цей матеріал має вигляд пухнастого силіконізованого волокна - штучного пуху. Складається він з 100% поліестеру. Завдяки своїй пружній структурі має здатність швидко зберігати і відновлювати форму. В якості наповнювача найчастіше застосовується для підлокітників і спинок. Крім того, синтепухом часто наповнюють декоративні подушки. Завдяки характеристикам такого наповнювача, подушки прослужать довго і не будуть виглядати зім'ятими і осілими.
До плюсів наповнювача відносять:
Істотними недоліками синтепух не володіє.
Який з наповнювачів найкраще - сказати складно. Перш ніж приступати до вибору, необхідно вирішити:
Найголовніше - це не економити на якості. Адже якісний виріб здатне прослужити Вам довгі роки. Такі меблі довго шукати не потрібно. Досить заглянути на dev.dommino.ua . Там Вас чекають найкращі продукти за ціною на будь-який вибір.
Коментарі 0
Ви повинні увійти, щоб залишити коментар.
натисніть тут щоб увійти