Існує два варіанти розвитку подій:
Для того, щоб розуміти як правильно поєднувати кольори, потрібно знати основні постулати колористики — науки про колір і поєднання кольорів.
Квітів на світі багато, а їх відтінків і нюансів - ще більше! Наприклад, при словах «червоний диван» кожен уявить собі саме той відтінок, який він зіставляє з кольором «червоний». Винний, червоний, вишневий, рубіновий, бордовий, кораловий, гранатовий, фуксія - це все відтінки червоного кольору.
Всі кольори можна розділити на кілька груп залежно від ознаки:
Відповідно до цієї класифікації краще поєднувати кольори: чисті з чистими, холодні з холодними. Але складні кольори можуть поєднуватися з простими, а матові з глянцевими. Варто відзначити, що в цьому випадку ця обставина має бути «фішкою» дизайну - тобто вибирати такі поєднання навмисно, щоб акцентувати ефект.
Всі інтер'єри можна розділити по стилістиці на класичні, ар-деко, прованс, лофт, кантрі, екодизайн, бароко і інші напрямки, що існують в сучасному дизайні. Кожен стиль дає певний діапазон кольорів, який можна вводити в інтер'єр.
Наприклад, класичний дизайн тяжіє до нейтральних, пудровим відтінкам. Яскравий жовтий диван буде недоречний в такому оточенні.
Але якщо правильно змішати класику і сучасність, то можна отримати стиль ар-деко, в який можна помістити навіть червону м'які меблі. Природні кольори: всі відтінки коричневого, теплий зелений колір, приглушений бордовий, небесно-блакитний - хороші супутники екологічного стилю.
Тут ми розглянемо який колір дивана з яким оточенням поєднується.
Коричневий колір відноситься до нейтральних кольорів, тому варіантів його використання маса.
Його можна відмінно вписати в теплий екологічний інтер'єр, а значить, коричневі дивани в інтер'єрі добре поєднуються з різними відтінками зеленого, блакитного, пісочного кольорів. Якщо такий варіант дивана розглядати як акцент в інтер'єрі, то потрібно вибирати, наприклад, темний відтінок коричневого. Бажано вибрати складний багатий колір або яскраво виражений фактурний малюнок, і помістити його в світлий нейтральний інтер'єр. У цьому випадку він прийме на себе увагу, але не буде дратувати очей яскравою плямою.
Здавалося б, що може бути цікавого в нудному сірому кольорі? Але сірий сірому ворожнечу, тому що існують такі відтінки, як шикарний перловий, багатий попелястий, складний і дорогий сіро-коричневий.
Навіть самий банальний простий сірий колір може підкреслити всю красу і витонченість інтер'єру в цілому.
Наприклад, якщо дизайн вітальні рясніє яскравими, соковитими кольорами і відтінками, то сірий - це колір, який збалансує і примирить між собою активні кольори.
Сірі дивани дуже добре виглядають в фактурній обробці. Вона надає цьому кольору глибину і індивідуальність.
Зелений - це колір життя і затишку. Він може бути холодним бірюзовим або теплим кольором молодої зелені.
Він може бути спокійним ніжно-малахітовим або активним яскраво-зеленим кольором. Він може бути різним, а це значить, що його можна знайти в різноманітних стилях інтер'єрів. Наприклад, класиці більше підійде ніжний блідо-зелений колір, а в поп-арті краще використовувати люмінесцентний лайм.
Зелені дивани в інтер'єрі будуть ефектно поєднуватися з пастельними відтінками бузкового кольору.
Якщо хочеться яскравих фарб і позитивних емоцій у вітальні, то можна до зеленого приєднати помаранчевий колір. Особливо це буде доречно в приміщенні, куди рідко потрапляють сонячні промені. При бажанні помаранчевий - можна замінити на жовтий колір.
Червоний колір - дуже активний, він символізує пристрасть і бурхливі емоції. Тому монохромним інтер'єр краще не робити, оскільки в ньому неможливо буде жити. А ось як акцент яскравий диван кольору фуксії в інтер'єрі цілком може бути вдалий.
Червоний диван притягує на себе всю увагу глядача, тому краще його поєднувати з нейтральними відтінками: білий, сірий, світло-зелений. Чим більше площа кімнати, тим більше яскравих елементів можна вводити в інтер'єр. У маленьких приміщеннях червоний диван буде виглядати неорганічно і химерно. Як варіант - вибрати диван світлих червоних відтінків.
Вибираючи колір дивана, потрібно враховувати багато нюансів, таких як розмір кімнати, її розташування по сторонах світу, загальне стильове рішення і ті емоції, які повинен давати інтер'єр своєму власникові. Якщо хочеться вибуху емоцій, бурхливих пристрастей, то потрібно зупинитися на яскравих і екстравагантних моделях м'яких меблів. Хочеться тепла і затишку - Вам в руки шоколадні, оливкові, ніжно-жовті, блакитні тони.
Віддаєте перевагу класиці? Всі нейтральні: коричневі, сірі, бежеві тони - Ваші друзі.
Коментарі 0
Ви повинні увійти, щоб залишити коментар.
натисніть тут щоб увійти