Дитячі дивани
За міру дорослішання всі діти потребують оновлення і розширення спального місця. І тоді батьки опиняються перед дилемою: що краще придбати ліжко або дитячий диван. Перший варіант класика, але другий має набагато більше переваг з раціональної точки зору.
Хороший диван здатний прослужити багато років. У складеному вигляді він займає значно менше місця, ніж традиційне ліжко, таким чином, звільняючи в дитячій кімнаті простір для ігрової зони. Багато дивани володіють ортопедичними властивостями.
Класи дитячих диванів
Перше, що слід знати про дивани для дітей, — вони бувають різних класів. Це відбивається на характеристиках і ціни даних товарів. У більшості інтернет-магазинів представлені як дорогі, так і більш дешеві варіанти у покупця завжди є можливість вибору.
Меблі економ-класу — це недорогі вироби, які ідеально поєднуються ціна і якість. Бюджетний варіант влаштує тих, кому потрібна звичайна софа без наворотів і ексклюзивних матеріалів. Багато хто вважає таку меблі оптимальним варіантом для дитячої кімнати.
Преміум-клас елітні меблі з високого цінового сегмента. У цю категорію входять дизайнерські дивани, виготовлені з дорогих ексклюзивних матеріалів. Часто вони виготовляються під замовлення в єдиному екземплярі. Меблі з цієї лінійки покликана служити родзинкою інтер'єру.
Механізм трансформації: варіанти
Всі дивани можна розділити на дві великих групи: монолітні моделі і так звані трансформери. Перші не можна розкласти, вони більше підходять якості гостьових меблів і не дуже комфортні для сну. Облаштовуючи спальне місце для дитини, краще вибирати з моделей, що мають механізм трансформації. У залежно від вимог вони можуть змінювати своє положення і форму.
Розкладний диван (диван-ліжко) утворює просторе і зручне місце для відпочинку, що дуже важливо для дитячого здоров'я. Тісна або некомфортна спальна зона може стати причиною неправильного розвитку скелета і м'язів, не кажучи вже про негативний вплив на якість сну.
Найбільш часто використовуються у дитячих диванах механізми трансформації:
- Книжка. Характерна для диванів, спинка яких відкидається назад. Такий механізм застосовується досить давно в меблевої промисловості і підтвердив свою надійність і довговічність при частому використанні. Мінус системи: софу не можна поставити щільно до стіни.
- Єврокнижка. Ця система трансформації зручна для щоденного використання. Щоб розкласти такі м'які меблі, необхідно висунути вперед її сидіння, а спинку помістити в утворений вільний простір. Завдяки відсутності переходів між сегментами, утворюється зручна ортопедична поверхня для сну. Це один з найбільш міцних і комфортних варіантів дивана-ліжка для дитячої кімнати.
- Акордеон (гармошка). Спальний простір формується за рахунок розтягування софи вперед. Результат рівна поверхня з майже невідчутними швами. Постільна білизна в таких моделях можна складати в тумбі, розташованої за спинкою. Конструкція дуже стійка, що робить акордеон підходящим для дітей.
- Французька розкладачка. Зона для сну в таких диванів складається з 3 секцій. Для того щоб розкласти софу, необхідно розтягнути її сегменти, злегка потягнувши за низ. У складеному вигляді меблі досить компактна. Однак конструкція не найбільш практична для дітей, так як не відрізняється тривалим терміном служби.
- Американська розкладачка, або седафлекс. По роботі механізму ідентична французької розкладачці, з єдиною різницею седафлекс зазвичай зроблений з більш міцних матеріалів. Також дивани з таким механізмом не мають ящики для зберігання білизни.
- Італійська розкладачка. Софу розкладають по системі, яка нагадує розкручування рулону. Основою для утворенного спального місця служать ніжки. Цей механізм вважається самим надійним з розкладачок. Такі диванчики, як правило, оснащені товстими матрацами, ременями і ламелями, що надає ортопедічність спальному місцю. Мінуси: висока вартість і відсутність ніш для зберігання постільних речей.
- Дельфін. Передню частину софи висувають вперед, а з утвореного простору між спинкою і сидінням витягують відсутню секцію спального місця. Цей механізм найчастіше присутня в кутових диванах.
- Кенгуру. За принципом трансформації нагадує дельфіна, але відрізняється наявністю високих ніжок. Часто недовговічний.
- Викочування диван. Спальне місце в таких виробах формується з двох сегментів. Щоб розкласти диван, необхідно висунути вперед його нижній сегмент, а в нішу покласти подушку. Викатні дивани зручні і, як правило, довговічні. Також вони зазвичай невисокі, що підходить для маленьких дітей.
- Пантограф (пума, крокуюча єврокнижка). Система практично ідентична еврокнижці, але без викатних роликів. Опорою для висувної частини пантографа служать відкидні ніжки. Такий механізм легко розкладається, в результаті виходить рівне спальне місце без стиків.
- Конрад, або телескоп. Це різновид висувного механізму, що складається з 3 секцій. Якщо потягнути за передню частину дивана, його сегменти викотяться і встануть на опори. Спальне місце досить висока.
- Ельф. Це типовий представник метало-каркасного механізму. Простір для сну утворюється за рахунок розведення підлокітників за сторонам і регулювання їх висоти. Наявність ламелей в конструкції робить спальне місце ортопедично правильним.
- Клік-кляк. Ця система трансформації відома також як танго. Вона у чому нагадує книжку. Відмінність у те, що крім основних положень (вертикально і горизонтально), диван здатний приймати проміжне напівлежачи.
В останнім часом підвищився попит на моделі, здатні трансформуватися в двоярусні дивани-ліжка, що дуже зручно для сімей з двома дітьми.Варто відзначити, що диван-трансформер може перетворюватися не тільки в ліжко. Популярний варіант диван плюс стіл. У дитячих трансформерах також можуть бути передбачені ніші або полички для іграшок і книг.
Різновиди наповнювача в дитячих диванах
За цією ознакою дивани заведено ділити на два види:
- пружинні;
- безпружинні.
Наповнювач на основі пружин — це металева конструкція, розташована всередині софи. Він може складатися з пружин двох видів: залежних і незалежних (так звана система Боннель, що використовується у сучасних ортопедичних матрацах).
Залежні пружинні блоки являють собою конструкцію, в якій кожен елемент з'єднаний з сусіднім. При натисканні на одну пружину деформуються і розміщені навколо неї. Така система цілком довговічна, але будь-який рух на м'яких меблів даного типу викликає ефект хвилі. Створити правильну ортопедічность такого спального місця можна тільки з допомогою додаткового матраца.
Система Боннель популярний наповнювач, що складається з не пов'язаних між собою пружин. Кожна пружина зашита в чохол, що запобігає скрип. М'які меблі на основі Боннель не провисає, на ній не утворюються вм'ятини. Таке спальне місце характеризується вираженими ортопедичними властивостями. Чим менше діаметр пружин, тим комфортніше спальне місце. Як правило, всі пружинні наповнювачі мають додатковий металевий каркас, який допомагає утримувати форму меблів.
Безпружинні наповнювачі диванів бувають двох груп: м'які і жорсткі. Відразу скажемо, що чим молодша дитина, тим жорсткішим має бути його спальне місце. Для наповнення м'яких меблів для дітей застосовуються:
- пінополіуретан;
- полістирол;
- синтепон;
- синтетичний пух;
- дюрафил;
- холлофайбер;
- струттофайбер;
- поролон;
- повсть;
- кінський волос;
- латекс;
- кокосова койра;
- морські водорості.
Різні матеріали володіють різним терміном експлуатації. Хороші пружинні блоки можуть прослужити приблизно десятиліття, в на час як наповнювач з поролону зазвичай зношується через 3-5 років інтенсивного використання. Одним з найкращих наповнювачів для сну вважається комбінація з пружинних блоків і латексу. Але підбираючи м'який бюджетний диванчик, можна зупинитися на виробах з поролоном, синтепоном, холлофайбером або поліуретаном.
Підлокітники: потрібні чи ні
Дивани для дітей можуть бути з підлокітниками або без них. Підлокітник в дитячої софі служить бортиком, який допомагає убезпечити сон малюка, а також захищає від випадкових падінь у час ігор. Як правило, в виробах для малюків м'які підлокітники, що також знижує травмоопасность. У деяких моделях бортики рухливі в розкладеному вигляді вони стають частиною спального місця.
Дивани без підлокітників проводять для різних вікових груп. Такі моделі дозволяють з найбільшою раціональністю використовувати простір під спальне місце. Як правило, підлокітники відсутні в кутових диванах, а також моделях з лінійки для малюків.
Чому важливо враховувати вік і стать дитини?
Щоб дитина могла з комфортом відпочивати на диванчику, той повинен відповідати певним вимогам:
- Розмір спального місця. Стандартне спальне місце для дітей 3-5 років 120×60 см, для дошкільнят вистачить 130-160×70 см, для дітей від 11 років 180×90 див. Але щоб підлітку не довелося міняти диван через рік-два, для нього можна відразу купувати меблі повноцінних «дорослих» габарити: 200×90 див.
- Висота дивану. Висота спального місця має бути такою, щоб дитина могла самостійно без праці залізти і злізти з дивана. Оптимальними для дітей вважаються моделі до 70-75 див.
- Вік дитини. Для малюків від 2-3 до 4-5 років у більшості виробників є лінійки меблів «Малютка», «Міні» чи «Малюк». Особлива конструкція розрахована на діточок, у яких ще відсутнє почуття краю ліжку, дитина не зможе звалитися під час сну з такого ліжечка. Починаючи з 6-7 років, дитину вже можна «переселяти» на дивани, будова яких нагадує меблі для дорослих.
- Стать малюка. Дитячі дивани виробляють з урахуванням не тільки віку дитини, але і його статі. Щоб малюку було приємно засипати в своєму новому ліжку, воно повинна йому подобатися. Тому сьогодні в продажу більшості інтернет-магазинів є моделі спеціально для хлопчиків і дівчаток. Основна відмінність між такими меблями забарвлення.
Серед дівчачих варіантів переважають диванчики рожевого, золотистого, бежевого кольорів, прикрашені квітами, метеликами або мультяшними принцесами. Софи для малятка можуть бути прикрашені рюшами, яскравими нашивками. Для зовсім маленьких існують дивани незвичайних форм і дизайнів, наприклад круглі, а от дівчаткам-підліткам повинна сподобатися єврокнижка, розкласти і яку можна скласти самостійно.
Моделі для хлопчиків зазвичай більш лаконічні в дизайні, часто виконані в синіх, червоних і зелених тонах. На варіантах для малюків можуть бути зображені казкові герої, машинки або інші яскраві малюнки. Для школярів підійдуть однотонні моделі або вироби з абстрактним принтом.
Де придбати дитячий диван?
найпростіший спосіб оновити інтер'єр дитячої кімнати купити новий стильний диван. У нашому інтернет-магазині можна вибрати відповідний варіант із каталогу і зробити замовлення онлайн. Ми зібрали величезний асортимент меблів, з допомогою якої легко облаштувати зручний, практичний і затишне спальне місце для дитини, незалежно від того, скільки йому років: 2,3,4,5,6,7 або більше.